Автомобільною фарбою для пластику забарвлюють бампера, молдинги, елементи салону та інші пластмасові деталі авто.
Що таке фарба для пластику?
Структурна автоемаль має текстурну, нерівну поверхню.
Два основні відтінки: сірий та чорний.
Можна підганяти за кольором
Міцна, еластична
Для кращої адгезії (зчеплення з поверхнею пластику) потрібно попереднє. використання ґрунту по пластику.
Хочу пухирці на пластиці як із заводу!
Фарба для пластику лишеімітуєтекстуру пластикових деталей авто. Можна домогтися більш точної відповідності, якщо підбирати у колір та наносити у різний спосіб.
Види фарб
Існує їх кілька, вони відрізняються складом і дією на поверхню пофарбованого предмета. Давайте розглянемо кожен:
Абразивостійкий. До складу входять поліуретанові смоли та різні добавки, які збільшують міцність. Відмінно підходить для поверхонь, що зазнають значного навантаження. При тривалому використанні не стирається.
ABS. Поєднує властивості грунту і емалі, використовується для декорування, а також для поліпшення адгезії при фарбуванні.
Тактильний. Надає деталям матовості, візуально згладжує кути та надає затишку. Добре підходить для фарбування салону машини та побутових приладів.
Порошковий. Фарбувати ним можна лише термостійкі деталі. Роблять це в приміщенні за високих температур, тому крупиці порошку плавляться і міцно зчіплюються з основою. Відмінний варіант для поверхонь, на які часто впливає атмосферні явища та тертя. Зазвичай це кораблі та катери.
Структурний. Маскує недоліки на поверхні деталей, завдяки освіті на ній «пухирців». Покращує адгезію під час останнього фарбування. Використовується для декорування, наприклад, як фарба для бамперівChamaeleon 403.
Як правильно вибрати
При виборі фарби для пластикових виробів також звертайте увагу на
рівень адгезії засобу, сумісність з основою, естетичність та водостійкість.
Адгезія. Враховуйте склад, гладкість пластикового предмета, який потрібно обробити.
Відповідність лаку з основою, що обробляється. Це можна переглянути в інструкції до засобу. Фарба повинна підходити до матеріалу чи ґрунту.
Естетичність. Вибирайте автомобільну фарбу для пластику з урахуванням бажаного результату: гладка, шорстка або матова поверхня.
Розтікання. Важливо брати до уваги, наскільки фарба густим та рівним шаром лягає на матеріал.
Водостійкість. Більшість акрилових фарб має гарну водостійкість. Адже після їхнього висихання утворюється додаткова захисна плівка. Поліуретанові фарби завжди водостійкі.
З вибором фарби для пластику ви вже визначилися, тепер розглянемо необхідні матеріали таінструментидля фарбування. Адже буде дуже прикро, якщо у процесі виявиться нестача чогось необхідного.
Вам потрібно:
Вода чи миючий засіб;
Уайт-спірит або знежирювач для пластику.
Добірка «шкірок» різної зернистості. З їх допомогою можна регулювати структуру поверхні, робити її гладкою або шорсткою;